Otel Web Site Trafiği 14 Kat, Sorgu Sayısı %253 Arttırıldı.

Ulusoy Hotel Reference logo

ulusoy kemer holiday club

Toros dağlarının eteklerinin Akdeniz ile buluştuğu çam ormanlarının içinde, mavi bayraklı eşsiz plajıyla çok özel bir tatil köyüdür. Geleneksel Anadolu Türk Evi mimarisinin modern adaptasyonu ile inşa edilmiş 42,799 m²’lik alana sahiptir.

Talep

Otel yönetimi hem resmî web sitelerinin trafiğini yükseltmek hem de rezervasyon için yapılan sorgu sayılarını arttırmak istiyordu. Aynı zamanda Cuma, Cumartesi, Pazar günleri seyahat operatörlerinin operasyonları nedeni ile otelde hafta sonu beklenen yoğunluk yakalanamıyordu.

Nasıl Çözüm Getirdik?

Ulusoy Kemer Holiday Club Web Sitesi’nin analizleri yapıldı. Web sitesi için güncel trendler dikkate alınarak dönüşüme katkı sağlayacak çözümler oluşturuldu. Sitenin kullanıcı dostu ve işlevsel bir tasarıma sahip olabilmesi için öneriler getirildi. Tasarım ajansının; bu öneriler doğrultusunda web sitesinde yapmış olduğu iyileştirmeler, misafir trafiğini rezervasyon aşamasına taşıyarak rezervasyon sorgu sayısının % 253 artışını sağladı.

Başta Google Analytics olmak üzere çeşitli araçlar yardımı ile mevcut misafir kitlesinin ilgi alanları ve demografik özellikleri saptandı. Bu data baz alınarak etkin bir dijital pazarlama stratejisi hayata geçirildi. Yapılan reklamlar sonucu otel web sitesinde trafik 14 kat kadar artış gösterdi.

Hafta sonu doluluğu arttırmak için otele ulaşımın araba ile sağlanabileceği yakın bölgeye özel reklam kampanyası yürütüldü. Bu kampanya kapsamında minimum 2 gece konaklamalarda indirim tanımlandı. Kampanya sonucu beklenen doluluk sağlandı.