Vogue Hotel Bodrum’un Özel Kategori Odaları Satışı Otel Web Sitesi ve Çağrı Merkezi Üzerinden 2017 Yılında %196 Artış Sağladı

Vogue Hotel Reference logo

Vogue Hotel Bodrum

Bodrum yarımadasının çok özel koylarından Usuluk Koyu’nda, Ege Denizi’nin muhteşem manzarasını misafirlerine ultra her şey dahil konseptinde sunmaktadır.

Vogue Hotel Bodrum, kendine ait havuzlu toplam 45 villası ve 184 suit odası ile ÖZEL KATEGORİ ODA TİPLERİ konusunda gayet zengin bir partnerimizdir.

İhtiyaç

Vogue Hotel, sunduğu özel, kaliteli ve lüks hizmetini superior odalarında olduğu kadar çeşitli villa ve süitlerle de güçlendirerek fark yaratmakta. Bazı villaların günlük ücretleri 5.000 $’ı geçebilirken bu gibi özel kategorilerinde konaklayacak misafirlerin de çağrı merkezi sürecinde farklı bir ilgi ve daha hızlı iletişim beklediğini yaptığımız incelemelerde gözlemledik.

Çözüm

Peki, bu anlamda özel kategori oda satışlarını arttırmak için biz IATI olarak ne yapabilirdik?

Öncelikle bu misafirlerimizin hassasiyetlerini, isteklerini, davranış biçimlerini, özel durumlarını, memnuniyet beklentilerini yüzlerce dakika ses kaydı dinleyerek analiz ettik. Ayrıca otelin rezervasyon sayfasında misafirlerin sunduğumuz chat modülü üzerinden onlarca misafirin memnuniyet anketlerini inceledik. Bu doğrultuda kişiselleştirilmiş satış teknikleri geliştirdik ve otel ile hızlı iletişim yöntemleri kullandık. Bu adımda otellerle iletişim amaçlı geliştirdiğimiz IATI Communicator uygulamasından çok fayda gördük.

Ekip donanımının artması için bu gibi özel oda kategorileri olan partner otellerimize – en başta Vogue olmak üzere – daha sık info turlar düzenledik.

En büyük farkı, bu süreci yönetmek üzere misafir ilişkileri ve operasyon müdürlüğü tecrübesi olan bir arkadaşımızı ekibimize katarak sağladık. Bu arkadaşımız otel yönetimi – çağrı merkezi – hesap yöneticisi – misafir dörtgeni arasında sürekli ve verimli işleyen bir iletişim kanalı kurdu. Bu projemize Vogue Hotel Bodrum yönetimi de tam destek vererek hem otel web sitesindeki bilgilerin güncelliği hem de satış aşamasında hızlı ve olumlu dönüşler ile her misafir talebinde yanımızda oldu.

Sonuç

Yaptığımız bu çalışma beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı ve 2017 özel kategori oda tiplerinin satışı bir önceki yıla göre % 196 arttı. Toplam oda satışında ise %147’ lik bir artış oldu. Tüm bunların otelin ADR’ ına artış yansıması ise %73 oldu.