Neden Dijital Pazarlama ?

Dijital Pazarlama; bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi elektronik ortamlar aracılığıyla reklam ve tanıtım kampanyalarının tüketiciye ulaştırıldığı pazarlama yöntemidir. Sonuçlarının ölçülebilir olması, hedef kitleye ulaşma başarısı ve hızı nedeni ile reklam verenler için son derece avantajlıdır.

En Temel Dijital Pazarlama Yöntemleri

Sosyal Medya Pazarlaması:

Günümüzde hayatımızın her alanına girmiş olan sosyal medya, dijital pazarlamanın en önemli kanallarından biridir. Tüketici davranışlarını analiz edip, hedef kitleye ulaşmamızı kolaylaştırır. Etkin pazarlama araçlarıyla ilgili kitleye reklam verip başarılı bir iletişim ağı kurmamızı sağlar. Üstelik gelişmiş izleme imkanı ile ölçümlendirilebilir.

Güçlü bir sosyal medya pazarlama stratejisi ile firmanız güven inşa eder, sayısı her geçen gün artan mutlu takipçiler edinmenize olanak tanır.

Arama Motoru Pazarlaması:

Arama motoru pazarlaması ile internette sizi arayan mevcut kitlelerin yanında, potansiyel yeni kitlelere ulaşabilir hatta farklı dil ve coğrafi bölgelere göre reklamlarınızı hedefleyebilirsiniz. Arama motoru pazarlamasında minimum harcama gerekliliği yoktur. Reklamlarınız tıklandığında ya da dönüşüm sağlandığında ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz.

Metasearch Pazarlaması:

Tripadvisor, Trivago, Google Hotel Finder gibi sitelerde seyahat severler için oteller hakkında fiyat, bilgi, misafir yorumları yer alır ve bu sitelerden otellerin sayfasına doğrudan link verilir. Teknik entegrasyonlarla bu sitelerde yer alıp reklam faaliyetlerinin yürütülmesine metasearch pazarlaması denir.

Arama Motoru Optimizasyonu:

Web sitelerinin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek, sitelerin içeriği ile ilgili aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlayan çalışmalardır. Üst sıralarda yer almak, site ziyaretçi sayısını arttıracak en önemli etmenlerden biridir.